Organziacja imprezy firmowej – jak się do tego zabrać?

Gdy mowa o imprezach firmowych, na pewno odpowiednie ich przygotowanie i zaplanowanie to kwestie ogromnej wagi. Dzisiaj nie są one niczym dziwnym wiele firm regularnie, nawet kilka razy w roku organizuje je dla swoich pracowników. Dzięki temu nie tylko mogą oni odpocząć i rozerwać się, często z rodzinami, ale przede wszystkim mogą się znacznie lepiej poznać, co zazwyczaj w przyszłości procentuje ich znacznie lepszymi stosunkami w pracy. Ponadto dzięki tego typu imprezom firma prezentuje swój jak najlepszy wizerunek przedsiębiorstwa dbającego o swoją załogę. Aby jednak impreza się udała trzeba zadbać o bardzo wiele elementów odpowiedzialnych za jej właściwy przebieg.

Przede wszystkim impreza firmowa ma na celu przede wszystkim integrację pracowników, dlatego też do tej kwestii należy przywiązywać wiele uwagi. Tutaj dobrze wybrane gry i zabawy na pewno powinny być dość istotnym elementem. Poza tym, aby cała załoga mogła się dobrze bawić, na pewno lepiej jest zlecać przygotowanie imprezy firmie zewnętrznej, a nie pracownikom firmy, którzy przez to zamiast bawić się i integrować, będą mieli na głowie masę spraw.

Oczywiście wybór miejsca imprezy jest dość istotny. Jeżeli ma to być impreza zamknięta, w sali wówczas powinna być ona dość obszerna, dobrze jest jeżeli nie ma w niej zbyt wielu zakamarków. Ponadto istotny jest także termin. Jeżeli bowiem wybierze się środek tygodnia, pracownicy na pewno będą wcześniej ją opuszczać, aby następnego dnia stawić się w pracy. Tutaj rozwiązaniem może być przesunięcie godzin pracy następnego dnia, aby nie musieli zbyt wcześniej wstawać. Jednak na pewno idealnym wyjściem jest zorganizowanie takiej imprezy w weekend.

Oczywiście istotne jest także wybranie właściwych form integracji. Różnego rodzaju gry i zabawy powinny być starannie przemyślane, aby nikogo nie faworyzować, ale zapewniać dobrą zabawę i zmuszać do działania w większych grupach. Poza tym często imprezy firmowe są organizowane tak, aby pracownicy przyszli na nie z rodzinami. Wtedy na pewno należy zadbać o odpowiednią rozrywkę dla dzieci czy członków rodzin.

Na pewno jednak jak mowa o imprezach firmowych jedna rzecz musi być najważniejsza. Nie ma wtedy żadnej hierarchii służbowej, nikt nikim nie rządzi i nie jest wyżej. Dlatego na pewno należy rezygnować z takich sytuacji jak na przykład oddzielne stoliki na poczęstunek dla kierownictwa.  Poza tym dobrze jest zorganizować ją w takim charakterze, aby pracownicy mogli się ubrać na luzie zamiast w sztywne garnitury, zwłaszcza gdy na co dzień w nich pracują. Czasem konieczna może okazać się pomoc profesjonalnego wodzireja, zwłaszcza gdy jest to jedna z pierwszych imprez tego typu w firmie. Pomoże on wprowadzić luźną i sprzyjająca zabawie atmosferę, o którą najczęściej na pierwszych imprezach jest dość ciężko. Tutaj na pewno profesjonalna firma zajmująca się organizacją takich imprez będzie bardzo pomocna. Zazwyczaj bowiem mają w tej kwestii o wiele większe doświadczenie i dzięki temu mogą sprostać wymaganiom każdego klienta.
 

Jeżeli nie chcesz organizować imprez firmowych sam – zobacz, co oferują Ci firmy, które zajmują się tym profesjonalnie!

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *